Dažnai užduodami klausimai

 • – Kaip vyksta miško pardavimo procesas?

Jei jau nusprendėte parduoti mišką – pirmiausia Jums reikėtų sužinoti savo miško sklypo kadastrinį numerį. Tai galite padaryti internetinėje svetainėje registrucentas.lt. Sužinoję kadastrinį numerį turite apsigalvoti, už kokią kainą mišką sutiktumėte parduoti, bei atsižvelgti į rinkos kainas ir pasitikrinti, ar norima kaina yra reali. Nusistačius kainą, reikia atrasti ir mišką norinti pirkti pirkėją. Jei pirkėją rasti pavyko – kartu su juo turite sudaryti preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį. Papildomai, užpildytą pranešimą apie norą parduoti miško sklypą turite išsiųsti Nacionalinės žemės tarnybos skyriui, kuris yra atsakingas už Jūsų mišką (daugiau apie tai čia). Tuomet, Nacionalinė žemės tarnyba pasiūlys Jūsų mišką kaimyninių sklypų savininkams, kadangi būtent jiems yra pirmenybė pirkti Jūsų miško sklypą, o praėjus 30 kalendorinių dienų (nuo Jūsų pažymos pateikimo) – gausite atsakymą su norinčių pirkti kaimynų sąrašu. Jei tokių neatsiranda – tuomet Jums, kartu su pirkėju, reikės susiderinti laiką ir vietą pas notarą. Notarui patvirtinus Jūsų sandorį, gausite visus pinigus ir miško pardavimo procesas bus laikomas baigtu.

 • – Kaip pardavimo procesas vyksta  giriuaukcionai.lt?

Viskas ką Jums tereikia padaryti – sužinoti savo miško kadastrinį numerį. Tuomet mes galime įvertinti Jūsų miško kainą remiantis dabartinėmis rinkos kainos, supažindiname Jus su Jūsų miške vyraujančiais medynais, jų amžiumi, medienos tūriu ir kitais svarbiais žinoti aspektais. Sutarę kainą už kurią Jūs galvotumėte pardavinėti savo mišką, mes jį išsiunčiame virš 200 stambiausių Lietuvos ir užsienio įmonių ir per 7 dienas kartu stebime jų siunčiamus kainų pasiūlymus. Praėjus terminui, jei aukščiausia Jūsų miškui pasiūlyta kaina Jus tenkina, mes padedame Jums su įmone saugiai sudaryti preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, po kurios pasirašymo įmonė Jums perveda avansinį mokėjimą. Jums patvirtinus, jog mokėjimą gavote, mes padedame paruoši pranešimą apie sklypo pardavimą Nacionalinei žemės tarnybai, o gavus atsakymą iš tarnybos, Jums patogiu metu suderiname laiką pas notarą. Pasirašant pagridinę, notaro patvirtintą pirkimo-pardavimo sutartį pirkėjas sumoka Jums visus pinigus už Jūsų mišką. Prieš parduodant mišką visada rekomenduojame pasitarti su mūsų specialistais, kad sužinotumėte tikrąją miško vertę – juk mūsų konsultacijos Jums yra visada nemokamos!

 • – Kur rasti miško valdos kadastrinį numerį?

Valdos kadastrinį numerį paprastai galite rasti Registrų centro suteikiamose išrašuose arba kituose Jūsų miško dokumentuose. Jei tokio išrašo ar kitų miško dokumentų neturite – siūlytume kreiptis į Registrų centrą ir paprašyti jog Jums išduotų Registrų centro pažymą apie Jūsų mišką. Tai galite atlikti ir apsilanke internetinėje svetainėje www.registrucentras.lt.

 • – Kas yra NŽT pažyma ir ką su ja daryti?

Norint parduoti savo miško sklypą, pirmenybę jį pirkti turi kaimyninių sklypų savininkai, todėl prieš parduodant mišką būtina pateikti paraišką Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT).
Norint ją pateikti Jums reikia:

 1. Atsisiųsti pildymo dokumentą (atsisiųsti).
 2. Užpildyti visus reikiamus duomenis ir ją atsispausdinti.
 3. Pasirašyti dokumentą.
 4. Pasidaryti asmens dokumento kopiją.
 5. Nueiti į bet kurį Perlo terminalą ir apmokėti pažymą. Mokėdami paminėkite, jog mokate VMI institucijai ir pateikite savo asmens kodą. Įmokos kodas – 5802. SVARBU: Neišmeskite įmokos čekio!
 6. Užpildytą ir pasirašytą NŽT formą, asmens dokumento kopiją ir čekį turite išsiųsti arba nunešti į to miesto NŽT padalinį kuriame yra Jūsų miškas. NŽT atsakymą iš kaimynų pateiks per 30 kalendorinių dienų.
 • – Kaip susitvarkyti, suforminti paveldėjimą?

Paveldėjus mišką, kreptis pas notarą privaloma per 3 mėnesius. To nepadarius, sueina senaties terminas, o tuomet – reikalinga inicijuoti sudėtingas teisines procedūras, kurias tinkamai atlikti padėtų advokatas. Jei norėtumėte susitvarkyti paveldėjimą, galite susisiekti telefonu +37069000678. Pakonsultuosime Jus visais klausimais, taip pat galime rekomenduoti advokatą, kuris galėtų atlikti visus darbus.

 • – Kaip padovanoti mišką?

Padovanoti mišką galite nuvykę pas notarą, kur sudarytumėte dovanojimo sutartį su norimu asmeniu.